Lampa UV-C do windy

Nowy produkt

PRZEZNACZENIE

Oprawa przeznaczona jest do dezynfekcji małych pomieszczeń (np. kabin dźwigów osobowych). Montowana na ścianie prostopadłej do wejścia przy suficie. 

Więcej szczegółów

Więcej informacji

BUDOWA

Oprawa składa się z korpusu z wyposażeniem elektrycznym i osłony. Korpus wykonany jest z blachy stalowej i malowane białą farbą proszkową (standard), osłona wykonana jest z e szczotkowanej blachy nierdzewnej. Wyposażenie elektryczne (listwa przyłączeniowa, statecznik, sterowanie, okablowanie) umieszczone jest wewnątrz korpusu i jest ono dostępne po zdemontowaniu osłony. Osłona mocowana jest do korpusu za pomocą śrub imbusowych (klucz s=4). W oprawie źródło promieniowania UV-C stanowi promiennik w kształcie rury prostej o ø26mm z trzonkami G13 i długości L=438mm. Mocowanie oprawy do ścian poprzez 2 otwory ø6,5 umieszczone w tylnej ściance korpusu. Przyłączanie oprawy do sieci poprzez listwę zaciskową 2,5mm2 .

Oprawa wyposażona w źródło promieniowania UV-C.

ZASADA DZIAŁANIA

Oprawa OF4541 wyposażona jest w 2 czujniki ruchu (naścienne), każdy ze strefą obecności (reagują na najmniejsze ruchy), które automatycznie wykrywają obecność osób w pomieszczeniu. W przypadku uszkodzenia jednego czujnika oprawa nie będzie się włączała. Uszkodzenie sygnalizowane jest poprzez mruganie czerwonej diody „serwis”. Oprawa zostanie włączona w przypadku braku obecności po ok 10÷15s. Oprawa po ok.30 min wyłączy się automatycznie. Wyłączenie oprawy nastąpi również w przypadku wykrycia przez czujnik ruchu/obecności w pomieszczeniu. Ponowne włączenie oprawy nastąpi automatycznie w przypadku ponownego braku ruchu/obecności w pomieszczeniu po ok 10÷15s. Oprawa wyposażona jest w układ zliczający czas pracy źródła promieniowania. Po 9000h pracy oprawa zostanie wyłączona co jest sygnalizowane zapaleniem czerwonej diody „wymienić źródło UV-C”. 

ZASADY BEZPIECZEŃSTWA

Promieniowanie ultrafioletowe wytwarzane przez oprawę może powodować poparzenia powierzchni skóry i zapalenie spojówek. Dlatego skóra i oczy nie mogą być narażone na bezpośrednie lub odbite promieniowanie niefiltrowane. 

MONTAŻ

Do montażu oprawy przewidziane są dwa otwory ø6,5 w tylnej ściance korpusu (patrz rys gabarytowy). Oprawę należy montować na ścianie kabiny dźwigu prostopadłej do drzwi kabiny nie zawierającej panelu sterowania, pod sufitem. 

RYSUNEK GABARYTOWY 

Opinie

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Lampa UV-C do windy

Lampa UV-C do windy

PRZEZNACZENIE

Oprawa przeznaczona jest do dezynfekcji małych pomieszczeń (np. kabin dźwigów osobowych). Montowana na ścianie prostopadłej do wejścia przy suficie.